V stopách mlsnej

9cups/source: pinterest.com/

Tento post nech je oslavou ďalších stravovacích a občerstvovacích brnenských miest, ktoré stoja za pozornosť…

…a nejaké to kilečko navyše.

AIDA

Za kostolom sv. Jakuba, v mieste, kde sa stretávajú ulice Běhounská, Jezuitská a Kozí, nájdete Aidu, dobrí ľudia. A to vám hovorím, naozaj si ju nájdite. Majú tu skvelú kávu, fantastickú zmrzlinu, palacinky, ovocné a zmrzlinové poháre a asi dvadsať druhov koláčov. Tie mne síce veľmi neberú, ale to ostatné je tam naozaj výborné. V lete sa navyše dá sedieť vonku, čo je veľké plus. Bodíky by som strhla za pomalú a občas nie veľmi milú obsluhu a uprplané stoly, tie som tam bohužiaľ stretla už viackrát. Ale keď chce človek poriadnu sladkú bombu, takéto veci ho zas až tak netrápia.

***

Výtopna

Rekreační železničiari, zbystrite pozornosť. V tomto podniku (brnenské pobočky nájdete na ul. Hlinky a Starobrnenskej, ďalšie napr. v Prahe a Ostrave) vám totiž všetky nápoje a drobné občerstvenie privezú priamo na váš stôl vláčiky. Tie fungujú v rámci celého podniku, pričom tu nájdete napr. aj padací most. Koláče tu majú výborné, pivo údajne tiež. Miešané kokteily ako ktoré, tak vám radím dobre preberať. Miestnu kuchyňu som netestovala, skúste ju na vlastné triko. Rozhodne je ale Výtopna zaujímavý koncept, ktorý sa pre ten zážitok oplatí navštíviť. (www.vytopna.cz)

***

Ochutnávková pivnice

Aby sme si rozumeli, toto nie je ten typ podniku, kam nakráčate s chanelkou prevesenou cez predlaktie a objednáte si dve deci chianti a kaviárový chlebíček. Ochutnávková pivnice je pivotéka a príjemný pajzlík. Sem sa chodí na pivo, pretože tu majú v ponuke vždy viac ako osem druhov. Ak ste hladní, nech sa ľúbi, olomoucké syrčeky, nakladaný hermelín alebo jednohubky s nivou. Z destilátov veci, čo radšej nechcete skúšať. Preto si tu aj ja, človek, ktorý nemá rád pivo, vždy nejaké objednám a hrdinsky ho vypijem. Je to stávka na istotu. Interiér je skôr sparťanský, drevené lavice, stoly a bar. Koniec. Ak chcete nasávať nóbl atmosféru, skočte si o ulicu vedľa do Continentalu. My družní a kamarátski neohŕňame nos. A nefajčí sa tu, čo je obrovitánska výhoda! Plus, ak má váš havkáč tiež chuť na pivo, pokojne ho môžete zobrať so sebou. (www.ochutnavkovapivnice.cz)

***

Gazebo

Vynikajúca reštaurácia na Merhautovej, kde v pravej peci pečú pravú pizzu praví Taliani. Plus robia ďalšie pravé jedlá, ktoré sú tiež skvelé. V Brne som nenatrafila na iné miesto, kde by mali tak výbornú pizzu. Dá sa sedieť aj vonku, mám to na skok od domu, ceny nie sú vyššie než inde a viem, že nech si z lístka objednám čokoľvek, bude to dobré. Istota v dnešnom nepokojnom svete je na nezaplatenie! (www.gazebo.cz)

***

Po štátniciach snáď objavím a otestujem ďalšie miesta, ktoré stoja za okuk. Do tej doby sa budem spoliehať na svoje šikovné kuchárske ručičky. Čo ma privádza k otázke – nemáte niekto nejaký dobrý recept?  🙂

Ivs ❤

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s