Brnenské letné radovánky

raindrops

/source: pinterest.com/

Citujúc Rudolfa Hrušínského: “Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.” Väčšinu času to veru vonku na leto veľmi nevyzeralo, ale človek sa nemá zbytočne trápiť nad tým, čo nemôže nijako ovplyvniť. Treba to prijať ako fakt, obliecť si sveter s dlhými rukávmi a vyraziť von za zábavou tak či tak. Napríklad ako ja na tieto podarené akcie a miesta:

Letné shakespearovské slávnosti

Hoci je tento rok šanca stihnúť ich už len v Prahe, môžete to zobrať ako tip, prečo sa tam ešte do konca leta vybrať. Ak ste ochotní čakať do leta budúceho, možnosti sa vám rozširujú o Brno a Bratislavu, čo koniec koncov za istých okolností tiež nemusia byť zlé výletné destinácie…  🙂

Ja som sa v rámci slávnosti vybrala jedného pekného večera na nádvorie brnenského Špilberku. Úplne konkrétne na hru Sen noci svätojánskej, ktorá je jednou z Willyho najznámejších a najhranejších hier. Romantická komédia prepletá príbehy štyroch mladých zaľúbencov, lesných víl a škriatkov a skupiny ochotníckych hercov do jedného veľkého zmätku, aby nakoniec dospela k šťastnému koncu. V inscenácii účinkuje veľa známych, šikovných a talentovaných hercov, hrá sa na krásnej scéne, navyše vonku pod hviezdami. A aj keď musím priznať, že ja som z predstavenia nebola až tak úplne nadšená, je to zážitok, ktorý sa oplatí mať. Plus pridávam hviezdičku navyše za Csongora Kassaia v úlohe Puka!

shakespeare/source: pinterest.com/

Scala naslepo

Výborná vec pre všetkých, ktorí majú radi prekvapenia! Vyberiete sa do kina a do poslednej chvíle neviete na čo. Sadnete si do sály a oni vám skrátka niečo pustia. Ak sa vám to zapáči, ostanete, pozriete si film a pri odchode necháte v kasičke, koľko uznáte za vhodné. Ak sa vám film nepáči alebo ste ho už videli, máte desať minút na opustenie sály a ako kompenzáciu malé pivo na bare. Fair enough?

My sme mali šťastie na film Fantastic Mr. Fox, vtipnú animovanú rozprávočku, ktorú spískal Wes Anderson a nadabovali áčkové hollywoodske hviezdy. Bavili sme sa výborne! Určite pôjdeme zas.

Fox

Krčma na tajňáša

Poznáte také tie tajné bary, ktoré ukazujú vo filmoch? Akože na vstup do nich potrebujete heslo, kľúč, prístupový kód alebo podobné záležitosti? V Brne máme niečo na ten spôsob! V nenápadnej kancelárskej budove zazvoníte na jeden z radu zvončekov, vyveziete sa výťahom do podkrovia, otvoríte bežné bytové dvere a ste v bare, kde majú dobré pivo, spoločenské hry a stolný futbal do bezvedomia za 30 Kč na osobu. Tak pátrajte!  🙂

Ivs

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s