Jesenná sherlockológia

detective/source: pinterest.com/

Milujem detektívky… To je dobre známy fakt. Takže ma prirodzene nadchol koncept brnenskej exit room, ktorý je založený na riešení vraždy. Ako skupinku vás zatvoria do jednej miestnosti a máte 60 minút na to, aby ste zistili, kto je vrahom a na základe tohto zistenia sa potom dostali von. K tomu, aby ste ho dokázali správne určiť, musíte vyriešiť niekoľko logických úloh.

Elementary, my dear Watson!“, povedal by Sherlock.

Ja dodávam: “Možno až príliš.”

Dojmy z tohto zážitku boli totiž v našej skupine pomerne rozpačité. Miestnosť sama o sebe bola vcelku zaujímavá. Obrys tela na zemi, striekance krvi, starý nábytok, písací stroj, gramofón, televízor. A niekoľko skriniek s visacími zámkami, ktoré musíte odomknúť vyriešením úloh. Potiaľto dobré.

Celý dojem pochovali úlohy. Resp. ich jednotvárnosť. Samé počítanie s veľkými číslami, násobilka, nejaké sínusy a kosínusy. Len výnimočne sa zjavilo niečo iné. A dopracovanie sa k správnemu výsledku ešte zákonite neznamenalo úspech, pretože niektoré zámky boli jednoducho zle nastavené a kódy do nich nepasovali. Takže sme veľa času strávili skúšaním rôznych kombinácií a rekapituláciou neslušného slovníka. Vo výsledku sme sa samozrejme dostali von, vďaka spomínaným zádrhelom nám to trvalo nejakých 50 minút, ale naše očakávania výnimočného zážitku ostali bohužiaľ nenaplnené. Aby som to zhrnula, za veľmi veľa peňazí, málo málo muziky. A tak sme si išli spraviť náladu na domácu limonádu a dezertík. Ale o tom zasa inokedy.

Vaša

Ivs Holmesová  ♡

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s