V službách zla

Strike3

Leto, teplo, drinky, disco, čajky, disco čajky, mravný úpadok. Furt je čo, furt je kde, furt je s kým. A tak ani na to čítanie nie je toľko času, koľko by sa patrilo. Napriek všetkej tejto nepriazni osudu som nedávno behom dvoch dní sfúkla túto krásavicu. Aha ho.

Tretí Robert Galbraith/J. K. Rowling sa volá V službách zla a znovu sa v ňom stretávame s už osvedčenou detektívnou dvojicou Cormoran a Robin. Tentokrát riešia prípad osobný – Robin totiž jedného krásneho dňa dostane v balíku ženskú nohu. A keďže je detektív Strike schopný z fleku vymenovať štyroch svojich známych, ktorí by niečoho takého boli schopní, začína sa intenzívne pátranie s cieľom vybrať toho jedného. Znovu a zasa kopa mravčej detektívnej práce, sledovačiek, dohadov a formulovania hypotéz, ale aj pohľadu do Strikovej a Robininej minulosti a riešenia osobných záležitostí. Znovu a zasa zaujímavá a nenáročná detektívka, v ktorej nenájdete litre krvi, ale zato sa prakticky sama číta za vás.

Z vyššie napísaného je možné si odvodiť, že kniha sa mi páčila. Aj keď musím priznať, že ma nadchla o čosi menej než predchádzajúce dva diely, stále je to ozajstný nadpriemer v žánri oddychoviek. Aj naďalej je zachovaný pekný čitateľný jazyk, sympatické črty postáv, správny pomer hlavného deja (pátranie po zlosynovi) a bočného príbehu (o tom vám nič nepoviem, nech ste zvedaví) a vonkajšie opisy miest a postáv. Oproti predchádzajúcim dvom knihám však v tejto knihe dostáva viac priestoru Robin. To románu tiež určite pomohlo, pretože je menej Cormoran-centrický. Za mňa teda znova veľa pozitív, prevažujúcich nad tými pár nedostatkami, ktoré V službách zla v mojich očiach má. Plus, slovenský preklad je opäť vydarený.

Ak teda hľadáte nejakú objemnejšiu knižku, ktorú by ste si mohli pribaliť k uteráku a zaváranému mäsku na cestu do Chorvátska, toto by mohla byť dobrá voľba. Ak máte radi klasické detektívky, štýl J. K. Rowling a prípadne aj staré rockové kapely, len sa smelo. A užite.

Ivs ♥

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s